Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Sosyal Medya Hesap Güvenliği (İnstagram)

  • ⚠️Forumda +18 Bahis illegal içerikle konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır

Melih

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Katılım
1 Eki 2020
Mesajlar
15
Tepkime puanı
1
Konumuz, İnstagram hesabınızın çalınmaması için güvenlik önlemleri ve yapmanız gereken bir kaç adım. Bunlar' ı uyguladıktan sonra İnstagram Hesabınızın çalınmasını rahat bir şekilde önleyebilirsiniz, Haliyle Şu son zamanlar' da böyle olaylar artı, Güvenlik Önemli.

Fake İnstagram (Giriş) :
untitleda.png
Fake İnstagram Nedir ? : Size takipçi, beğeni geleceğini söyleyip 3-4 bin takipçi kasabilirsiniz gibi söylenim de bulunur. İnstagram Beğeni-Takipçi siteleri sizi heveslenir hemen siteye giriş yaparsınız sonra sizi böyle bi ekran karşılar :

Böyle bir giriş sayfası ile karşı karşıyayız, biz buraya Kullanıcı Adı , Şifremizi girdikten sonra bilgilerimiz, Site sahibinin eline geçecektir çünkü orası fake script'tir.

Bunun için yapacağınız adım : Bu kısımda asla, Kullanıcı Adı ve Şifremizi girmemeliyiz, girdiğimiz taktirde Site sahibine hesabınızı vermiş oluyorsunuz .

Ama ben hala takipçi kasmak istiyorum diyorsanız, fake bi instagram hesabı açın oradan deneyin, ama önermem kesinlikle "Hile" ile hiç bir yere varılmaz.

Bunun dışında hala takipçi kasmak istiyorsanız Geri Takip yani GT yapan hesaplar var, onları takip edin onlarda sizi takip edecektir o şekilde kolayca hızlı bir şekilde takipçi kasmanız çok zor olmaz, yavaş yavaş ilerleyip büyük yerlere gelmek o kadar zor bir şey değil, GT yapan hesapları instagram arama kısmına Geri takip yazarak bir çok hesap bulabilir, onları takip edenlere girip takip edebilir sizde hızlı bir şekilde Takipçi kasabilirsiniz.


Bu kısımdan anlayacağınız adım şu aslında : Her Gördüğünüz instagram Giriş yerine kesinlikle kullanıcı adı ve şifremizi girmemeliyiz.

Sosyal Mühendislik Kurban'ı olmayın , bunun için alacağınız tedbir şudur hemen bir örnek gösteriyim daha için anlamanız için.-Merhaba. (Hesap'ınızı çalmak isteyen Kişi)

-Merhaba? (Kurban)

-Ya takipçiniz neden bu kadar az? (Hesap'ınızı çalmak isteyen Kişi)

-Takipçi kasamıyorum çok zor ya neden sordunuz? (Kurban)

- benim takipçim nasıl (Hesap'ınızı çalmak isteyen Kişi)

-Oha nasıl yaptınız? (Kurban)

-Bir Site var oraya girip giriş yaptım 2 günde bu kadar takipçi geldi (Hesap'ınızı çalmak isteyen
Kişi)

- Cidden mi ya bana da verir misiniz? (Kurban)

- Tabi ki de veririm insanlık ölmedi Buyrun Site ; www.instakipkassss.com


Sonra sizi Fake İnstagram Giriş Kısmını anlattığım yer karşılayacak ve böylelikle hesabınız adamın eline geçecek.


Sosyal Mühendis Kurban'ı olmamak için biraz zeki olun, herşeye Sazan Gibi atlamayın adam size neden iyilik yapıp takipçi kassın ki? her zaman böyle kısımlar da böyle düşünmekte fayda vardır.

İnstagram Hesabınızın Çalınmaması için Önlemler:

Şifreniz-Şifre Güvenliği:

untitled.png

Şifreniz ne kadar güvenli? Şifrenizin güvenliği çok önemli aslında "Brute Force" Gibi Saldırı programlarıyla şifrenizi deneyebilir çalabilirler.


Örnek olarak adınız Ahmet Diyelim , ahmet123, ahmett, ahmet1 gibi şifreler yaparsanız hesabınızın çalınması Hackerler tarafından 10 dakika Almaz.


Şifrelerinizi AhMet@12 , @ahmet@45 , A!h11MeT , " Gibi şifreler yapın böylelikle Hackerlerin İnstagram Hesabınızı çalması 50-60 yılını alır
Şifrelerinizi sürekli değiştirin : 3 günde bir 2 günde bir Şifrenizi değiştirin.

E mail - Eposta


E mail hesabınız bu adımda çok önemli aslında.


Siz Hacker Olsaydınız İlk olarak bir hesap çalmak isteseydiniz ilk işiniz, Epostayı çalmak olmaz mıydı? Hacker değilim , ama şahsen ilk işim eposta çalmak olur.Eposta adresinizi de sürekli güncel tutup gizleyin, herkesle hesabınıza girdiğiniz Eposta-Mail Adresinizi paylaşmayın.Hangi Mail servisini kullanmalıyım diye sorarsanız, Kesinlikle Gmail ‘ öneririm , Gmail hesabınızı güvenliğini yapın yani Telefon doğrulamasını yapmayı unutmayın , eposta güvenliği de önemli.
Telefon Numarası:
Hesabınıza Telefon Numarası Eklemek sizin için bir avantaj olacaktır.


Nasıl mı?


Hesabınız çalındı diye Farz edelim direk yapacağınız iş Telefon numarası ile almak olur, Ticket attığınız zaman İnstagram'a Telefon numarası ile doğruluyabilirsiniz.Şunu da Belirteceğim Rat Keylogger vs. vs. gibi Virüslere dikkat edelim , Rat keylogger gibi Virüsler yerseniz, Tek İnstagram hesabınız değil tüm Bilgisayarınızda bulunan kişiler verileriniz , Şifreleriniz ve daha bir çok belgeleriniz klasörleriniz Tüm verileriniz Virüsü yapan kişiye geçebilir.
Rat, Keylogger gibi çeşitli Virüslerden korunmak için en iyi yöntem iyi bir Antivirüs Programı Kullanmaktır.


Bu konulara Dikkat ederseniz instagram hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

Üst Alt